Svxlink na NANO Pi NEO

Svxlink na NANO Pi NEO

Witajcie.

Ruszyliśmy z klubowymi spotkaniami z kopyta. Dzieje się na prawdę sporo.

Obecnie na nasz warsztat trafił mikrokomputer z procesorem Allwinner H3.

Co nas w nim urzekło ? Przede wszystkim rozmiar. Na powierzchni 16cm2 zmieszczono niesamowita funkcjonalność, między innymi aż 3 porty USB, 3 pory UART oraz ciekawostka układ H3 posiada wewnętrzny DAC więc nie musimy zajmować portu USB kartą zewnętrzną.

Celem naszych eksperymentów z tym układem było stworzenie punktu dostępowego do sieci EchoLink.  Sieć ta pozwala na łączenie odległych punktów usługą VoIP w przypadkach, w których fizycznie nie mogli byśmy tego wykonać.

 

Obecnie krótkofalowcy używają także sieci cyfrowych jak D-STAR czy MOTOTRBO dających ogromną funkcjonalność, więc skupmy się na przewagach rozwiązania opartego o EchoLink nat tymi sieciami:

  • możliwość wykorzystania tanich urządzeń analogowych
  • dodatkowa funkcjonalność jak np moduł czytający pogodę, poczta głosowa czy ostrzeżenia propagacyjne
  • jakość dźwięku znacznie przewyższająca rozwiązania oparte o kodek AMBE.

Udało nam się na tym maluchu postawić system Armbian w wersji 5.30 jak i klienta sieci EchoLink – svxlink oraz uzyskać pełną funkcjonalność. To nie koniec, ale nie zdradzimy wam na razie naszych planów. Zapraszamy do klubu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *