Nowe technologie.

Nowe technologie.

IC-7300_4Nowe technologie przyciągają ludzi w każdej dziedzinie w szczególności takich geeków jak nasi klubowicze. I-com IC-7300 zapowiedziany został grubo ponad rok temu. Producent wstrzymywał wszystkich w napięciu uwalniając kolejne porcje informacji o tym urządzeniu i podgrzewając krótkofalarską atmosferę. Cóż w tym tak oszłamiającego i niesamowitego ??

Urzadzenie to zaliczamy do tzw. SDR-ów i choć technika od dawna znana w tym urządzeniu zastosowano odbiornik w układzie direct sampling dotychczas rozwiązania takie widywano jedynie w zaawansowanej aparaturze pomiarowej. Pozwoliło to wyprodukowanie urządzenia o bardzo dobrych parametrach co pozycjonuje odbiornik w 7300 w czołówce światowej. Szumy na poziomie nawet -142dBm oraz czułość 0,1uV pozwolą wyłowić najtrudneijszego DX-a.

direct-sampling-system

Comments are closed.